NORMALLEŞME SÜRECİNDE DÜZENLENECEK SANAT ETKİNLİKLERİNDE UYGULANACAK KURALLAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) hastalığının Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilmesi sonrası sanatseverlerimizin, sanatçılarımızın ve toplumun sağlığını korumak amacıyla ara verdiğimiz kültür-sanat etkinliklerini gereken tüm tedbirleri alarak yeniden başlatıyoruz.  

 

Bu kapsamda;

Katılacağınız tiyatro, opera, bale ve konser etkinlikleri öncesinde ve sırasında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın pandemiyle mücadele için oluşturduğu hijyenik ve sağlıklı ortama ve bu durumun korunması için alınan tedbirlere uygun davranmak amacıyla; 

-Girişte ilgili görevliler tarafından ateşinizin ölçülmesi istendiğinde buna uygun hareket etmenizi,

-Etkinlikler boyunca maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipmanlar takmanız istendiğinde takmanızı,

-Etkinlikler sırasında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sadece sizin için bilet düzenlenerek tahsis edilmiş yere oturmanızı,

-Etkinlikler sırasında yanınızda yiyecek-içecek bulundurmamanızı,

-Bunların dışında yetkililer tarafından toplum sağlığını korumak amacıyla yapılan uyarılara riayet etmenizi rica ediyoruz.

 

Yukarıdaki kurallara riayet etmeyen sanatseverler yetkililer tarafından etkinlik alanından çıkarılacak ve ilgili Bakanlıklarca çıkartılan genelge ve mevzuat gereği işlem tesis edilecektir.

 

Değerli Sanatseverlerimiz,

Siz sanatseverlerimizin, kıymetli sanatçılarımızın ve toplum sağlığının korunması amacıyla gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

 

Sağlık ve sanatla kalın…