Sözleşmeli Personel Alım Sınavının Tarihinde Yapılan Düzenlemelere İlişkin Duyuru

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez ve taşra teşkilatında personel ihtiyacını karşılamak amacıyla sözleşmeli  personel alımı sınavına, Covid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle 20 Nisan-3 Mayıs 2021 tarihleri arasında  ara verilmiş olup. 3 Mayıs 2021 tarihinden itibaren devam edecek olan sınava ilişkin aday listeleri, sınav tarih ve saatleri yeniden düzenlenmiştir. Adayların sınava girecekleri tarih ve saatleri belirten listeler aşağıda yer almaktadır.

Sınavlar, 03/05/2021 günü saat 09:30'da tekrar başlayacak olup; adaylar aday numarası sırasına göre sınava gireceğinden, sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında, Sınava Giriş Belgesi, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), sınava başvururken interaktif ortamda gönderdiği belgelerin asıllarını (öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği, T.C. Kimlik numarasının da yer aldığı yazılı özgeçmiş, Kurum internet sayfasında yer alan iş talep formunun ıslak imzalı aslı, adli sicil kaydı belgesi)  gerekmektedir. Adayların Sınav Giriş Belgeleri Başvuru Formunda belirtilen e-mail adreslerine interaktif ortamda gönderilecektir. Herhangi bir sebeple Sınav Giriş Belgesi bulunmayan adayların yukarıda belirtilen belgeler ile gelmeleri halinde isimlerinin bulunduğu gün ve saatte sınava girmeleri sağlanabilecektir.

Sınavlar, Devlet Tiyatroları Macunköy Sosyal Tesisleri Gimat/ANKARA adresinde bulunan Orhan Asena Deneme Sahnesinde ve atölyelerde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Dekoratör (Sahne Tasarımcısı) ve Kostüm Kreatörü ile Atölye Ressamı sınavına girecek  adaylar yanlarında daha önce yaptıkları projeleri kapsayan portfolyolarını getirebilirler. Ayrıca Sahne Tasarımı ile Kostüm Kreatörü sınavına girecek  adaylar  yanlarında istedikleri cins ve boyutta kağıt ve çizim/boya malzemesi getirmeleri gerekmektedir.

İlan olunur.

Sınav gün ve saat bilgileri için tıklayınız