Kısmi Kapanma Tedbirleri Nedeniyle Sözleşmeli Personel Alım Sınavının Tarihinde Yapılan Değişikliğe İlişkin Duyuru

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra Teşkilatında personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Sözleşmeli Personel alımı sınavına Covid-19 vakalarında görülen artış nedeniyle 20 Nisan 2021 tarihinden itibaren 3 Mayıs 2021 tarihine kadar ara verilmişti, 14.04.2021 tarih ve 6638 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile belirlenen kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek 29 Nisan 2021 perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma dönemine girilecektir. Bu doğrultuda Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nce yapılması planlanan Süreli Sözleşmeli Personel sınavı Covid-19 nedeniyle gerekli tedbirler alınarak 24 Mayıs 2021 pazartesi gününe kadar ertelenmiş olup, 24 Mayıs 2021 tarihinden itibaren sınava katılacak olan adayların Sınava girecekleri tarih ve saatleri yeniden düzenlenmiş olup, düzenlenen listeler aşağıda yer almaktadır.

Sınavlar, 24 Mayıs 2021 günü saat 10:00'da tekrar başlayacak olup; adaylar aday numarası sırasına göre sınava gireceğinden, sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve yanlarında, Sınava Giriş Belgesi, fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport), sınava başvururken interaktif ortamda gönderdiği belgelerin asıllarını (öğrenim belgesinin veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı örneği, T.C. Kimlik numarasının da yer aldığı yazılı özgeçmiş, Kurum internet sayfasında yer alan iş talep formunun ıslak imzalı aslı, adli sicil kaydı belgesi)  gerekmektedir. Adayların Sınav Giriş Belgeleri Başvuru Formunda belirtilen e-mail adreslerine interaktif ortamda gönderilecektir. Herhangi bir sebeple Sınav Giriş Belgesi bulunmayan adayların yukarıda belirtilen belgeler ile gelmeleri halinde isimlerinin bulunduğu gün ve saatte sınava girmeleri sağlanabilecektir.

Sınavlar, Devlet Tiyatroları Macunköy Sosyal Tesisleri Gimat/ANKARA adresinde bulunan Orhan Asena Deneme Sahnesinde ve atölyelerde yapılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Dekoratör (Sahne Tasarımcısı) ve Kostüm Kreatörü ile Atölye Ressamı sınavına girecek adaylar yanlarında daha önce yaptıkları projeleri kapsayan portfolyolarını getirebilirler. Ayrıca Sahne Tasarımı ile Kostüm Kreatörü sınavına girecek adaylar yanlarında istedikleri cins ve boyutta kağıt ve çizim/boya malzemesi getirmeleri gerekmektedir.

İlan olunur.


Sınav gün ve saat bilgileri için tıklayınız