DT’DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt çalışanlara karanfil verdi.

DT’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Küçük Tiyatro’da düzenlediği etkinliğe Genel Müdür Mustafa Kurt, Başrejisör Bengisu Gürbüzer Doğru, Genel Müdür Yardımcısı Kudret Doğandemir, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Atila Özşatır, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Mustafa Kemal Aran ve kurum çalışanları katıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uygun, sınırlı katılım ile gerçekleştirilen etkinlikte konuşma yapan Kurt, kadın çalışanların önemine vurgu yaparak “Bugün biliyorsunuz dünyada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Biz de bugün sizinle beraber olmak istedik. Ben şahsım ve idari görevli arkadaşlarım adına sizin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyoruz. Siz bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz, çok kıymetlisiniz. Sizinle yol arkadaşlığı yapmaktan çok mutluyuz, çok memnunuz. Neşet Ertaş’ın dediği gibi “siz insan biz de insanoğluyuz.” O yüzden siz bizim başımızın tacısınız. Kurumumuzun çok değerli çalışanlarısınız. Bu günümüz bu gününüz hepimize kutlu olsun sağlıklı güzel günlerde hep beraber olmak dileğiyle” dedi.

Kurt, konuşmasının ardından kadın çalışanlara karanfil hediye etti.