Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

‘SEYİRCİ BEĞENİ’ ÖDÜLÜ TÜRKİYE’YE

‘SEYİRCİ BEĞENİ’ ÖDÜLÜ TÜRKİYE’YE

“Devlet Tiyatroları ‘XX. Dostoyevski Tiyatro Festivali’nden Ödülle Döndü”

Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yeraltından Notlar’ oyunu ‘XX. Dostoyevski Tiyatro Festivali’nde seyirci beğeni ödülüne layık görüldü.

Rusya’nın Velikiy Novgorad-Staraya Russa şehirlerinde 1992’den beri düzenlenmekte olan ’XX. Dostoyevski Tiyatro Festivali’ kapsamında Ankara Devlet Tiyatrosu Rusya’da perde açtı.

F. M. Dostoyevski Novgorod Akademik Dram Tiyatrosu tarafından gerçekleştirilen bu kültürel etkinliğe; Rusya'nın Moskova, St. Petersburg, Vologda, Perm, Lipetsk ve İrkutsk şehirlerinden önemli tiyatrolarının yanı sıra, Litvanya, İran, Türkmenistan ve Türkiye’den profesyonel tiyatro grupları katıldı.

Festivalde; Karamazov Kardeşler, Gülünç Bir Adamın Rüyası, Suç ve Ceza, Beyaz Geceler, İkiz, Bobok, Uysal Kız gibi Dostoyevski’nin önemli eserlerinin uyarlamaları yer aldı.

Profesyonel bir jüri ekibi tarafından; seyirci beğeni, en iyi erkek ve kadın oyuncu ve en iyi yardımcı oyuncu ödülünün verildiği festivalde, Ankara Devlet Tiyatrosu ‘Yeraltından Notlar’ adlı oyunu 9 Kasım Çarşamba günü Rusiç Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de sahneledi.

Sergilenen oyunlar Rusya’nın önde gelen tiyatro yönetmenleri, tiyatro eleştirmenleri ve Rus devlet tiyatro sanatçıları tarafından oluşan jüri ekibi tarafından ödüllendirildi.

Ankara Devlet Tiyatrosu, seyirci beğeni ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Ayrıca festival süresince Dostoyevski'nin eserleri hakkında konferanslar ve okuma günleri de gerçekleştirildi.   

 

RESİMLER

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.