Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

“SARA’YI EVLENDİRMEK” SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

 
Devlet Tiyatroları, kendini kariyerine adayan başarılı bir kadın avukatın kuzeni tarafından farklı yöntemlerle evlendirilme çabasını konu edinen oyunu sahneye taşıyor.
 
Bursa Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye uyarlanan, Amerikalı yazar Sam Bobrıck’in yazdığı,  Eylül Aktürk’ün dilimize çevirdiği ve Murat Sarı’nın yönettiği oyun, 27 Aralık Salı günü Ahmet Vefik Paşa sahnesinde seyircisiyle buluşacak.
 
Işık tasarımını Ali Karaman’ın, dekor tasarımını Murat Gülmez’in, kostüm tasarımını Funda Çebi’nin, dramaturgluğunu Vildan Durdağ’ın, müziklerini Cem İdiz’in yaptığı oyun, eğlenceli bir kısmet bulma hikayesini sanatseverlere izlettirecek.
 
Oyunda; Demet Oran,  Kemal Okur, Arzu Tan Bayraktutan, Nazlı Ceren Argon ve Nurettin Örük rol alıyor. 
 
Oyunun kısaca özeti şöyle;
 
Hayatını kariyerine adamış ve bu yolda yalnızlığı tercih etmiş başarılı bir avukat olan Sara'nın, kuzeni Martha tarafından sıra dışı ve biraz da çılgınca yöntemlerle evlendirme çabası anlatılıyor. Sahnedeki her karakterde izleyicinin kendinden yahut hayatına dokunan kişilerden bir parça bulacağı bu sıcak oyunda, Martha'nın girişimlerinin yanı sıra aşk ve evlilik kavramları da samimi bir dille irdeleniyor.
 
Oyun, tüm sezon boyunca Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde izlenebilecek.
 
RESİMLER

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.