Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

FESTİVAL COŞKUSU HER ÇOCUĞA ULAŞACAK

“Ankara DT Gerçekleştirdiği Sosyal Sorumluluk Projeleriyle Göz Dolduruyor”

Ankara Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde düzenlenen Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali” kapsamında binlerce çocuğa ulaşan Devlet Tiyatroları, sosyal sorumluluk alanında da önemli adımlar atıyor.

Festival coşkusunu her çocuğun yaşayabilmesini amaçlayan Ankara Devlet Tiyatrosu, çocukların sanatsal faaliyetlerden yararlanabilmeleri için hastanelere giderek burada yatan çocuklara La Fontaine masallarını okudu ve hediyeler sundu.

Dr. Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi ile Cebeci Tıp Fakültesi Çocuk Bölümünde yatan çocuklara yönelik gerçekleştirilen etkinlikte yüzlerce çocuk sanatın büyülü dünyasında eğlence dolu dakikalar yaşadı.

Festival kapsamında daha önce de Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulunda, görme engelli çocuklara yönelik ‘Okuma Tiyatrosu’ projesi ile ‘Bizim Balı Kim Yedi’ adlı oyunu sahnelemiş ve oyun izleyenlerden tam not almıştı.

Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarının canlı olarak seslendirdiği oyunda zaman zaman fiziksel efektler de dahil edilerek okuma zenginleştirilmişti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ankara Devlet Tiyatrosu işbirliğiyle düzenlenecek ‘Adım Adım Tiyato Etkinliği’ de festivalde gerçekleştirilecek bir diğer sosyal sorumluluk projesi.

Çocukların, sahnede yapılan provayı ve usta oyuncuların rol çıkarma çalışmasını izleyeceği projede, çocuklar rejisörün kendilerine vereceği mizanseni Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçılarıyla birlikte sahnede gerçekleştirecekler.

Ankara Devlet Tiyatrosu Serebral Palsili Çocuklar Derneği’nin sahneye uyarladığı ‘Dünya’ya Mesaj 2’ adlı oyunu da festival kapsamında tiyatroseverlerle buluşturacak.

Serebral Palsili Çocuklar sahneye çıkacak ve sahneleyecekleri oyunla farkındalık yaratacaklar.

 

RESİMLER

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.