Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

DEVLET TİYATROLARI TAYVAN’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

2005 yılından bu yana düzenlenmekte olan Dünya Sahne Tasarımı (WSD2017) Festivali’ kapsamında Devlet Tiyatroları Tayvan’ın başkenti Taipei’de perde açacak.

Devlet Tiyatroları aldığı davet üzerine 6 - 8 Temmuz tarihleri arasında Tayvan’ın başkenti Taipei’de “Geleneksel Türk Gölge Tiyatrosu: Karagöz” başlıklı bir sunum-gösteri düzenleyecek ve “Deriden Geleneksel Türk Gölge Kuklası Figürleri Yapımı” başlıklı iki atölye çalışması gerçekleştirecek.

Dört yılda bir farklı ülkede gerçekleştirilen festival, bu sene Taipei Ulusal Sanat Üniversitesi kampüsünde düzenlenecek ve katılımcılara; tiyatro tasarımı, performanslar, atölye çalışmaları, seminerler, merak uyandıran sergiler gibi çok çeşitli ve ilham verici bir program sunacak.

Türkiye’yi Devlet Tiyatrolarının temsil edeceği festivale; ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Şili, Rusya, Çin, Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Malezya, Singapur, Endonezya, Hindistan, Almanya, İspanya, Macaristan, Fransa, Birleşik Krallık, Gana ve Yeni Zelanda gibi ülkeler kendi kültürlerini temsil eden oyun, sunum, sahne tasarımları ve atölye çalışmalarıyla katılacak.

Dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçinin ve katılımcının ilgisini çeken festivalde Devlet Tiyatroları; Türkiye’yi geniş katılımlı bir kültür-sanat organizasyonunda temsil etmeyi, Geleneksel Türk Tiyatrosu örneklerinden olan “Karagöz”ün yurtdışında yabancılara tanıtılmasını ve Tayvan ile Türkiye arasında tiyatro alanında yapılacak olası işbirlikleri için temaslarda bulunarak kültürel etkileşimin arttırılmasını amaçlıyor.

 

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.