Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

KAMUNUN EN BÜYÜĞÜ DEVLET TİYATROLARI

                  “Devlet Tiyatroları Ceza ve Tevkifevlerini Penaltılarla Geçti, Kupanın Sahibi oldu”

2017 Kamu Futbol Turnuvası finalinde Devlet Tiyatroları ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü karşı karşıya geldi. Mücadelenin normal süresi 0-0’lık eşitlikle sona erince penaltı atışlarına geçildi. Devlet Tiyatroları penaltılarla Ceza ve Tevkifevlerini 5-4 yenerek şampiyon oldu.

19 Mayıs Stadyumu Dış Sahalarda oynanan mücadeleye oyuncuların ve seyircilerin sportmenliği damga vurdu. İki kurumun genel müdürlerinin, yöneticilerinin ve seyircilerinin izlediği maça Devlet Tiyatroları hızlı başladı. Arka arkaya ataklarla karşı kaleyi yoklayan DT, maçın 11. dakikasında Zihni Caner ile mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. Can Akdeniz’in sol taraftan 6 pas içine yaptığı ortayı Zihni değerlendiremeyince ilk yarı 0-0’lık eşitlikle kapandı.

Maçın ikinci yarısı şampiyonluk için büyük mücadelelere sahne olsa da iki takım da centilmenlikten ödün vermedi. Maçın 50. Dakikasında Can Akdeniz ile bir başka mutlak gol pozisyonundan faydalanamayan DT, maç boyunca toplamda altı gol pozisyonundan yararlanamadı ve maç bu skorla penaltılara gitti.

Penaltılarda Ceza ve Tevkifevlerini 5-4 mağlup eden Devlet Tiyatroları şampiyon oldu. DT, bu şampiyonlukla bu sene yedincisi gerçekleştirilen turnuvada ikinci şampiyonluğunu ilan etti. Devlet Tiyatroları 2 şampiyonluk, 2 ikincilik ve 1 dördüncülükle turnuva tarihinin en iyi takımı olarak göz kamaştırıyor.

Maçın sonu çok renkli görüntülere sahne olurken Devlet Tiyatroları futbolcuları kupalarını DT Genel Müdürü Nejat Birecik’in elinden aldı. Futbolcular da yöneticilerini havaya atarak sevgi gösterilerinde bulundular.

Devlet Tiyatroları finale nasıl geldi

Devlet Tiyatroları seri başı olduğu kura çekiminde 12. grupta Tedaş, Enerji Bakanlığı, Sayıştay ve Ulaştırma Bakanlığı ile aynı grupta mücadele etti.

Grubu 12 puanla namağlup tamamlayan DT 3. kademeye yükseldi. 3. kademede Sağlık Bakanlığını 8-3 gibi farklı skorla eleyen Devlet Tiyatroları 4. kademede turnuvanın dişli ekiplerinden Karayolları Genel Müdürlüğüyle eşleşti. Mücadeleyi 3-1 kazanan DT çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

Çeyrek finalde Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile eşleşen DT rakibini 3-0 yenerek yarı final oynamaya hak kazandı. Yarı finalde Devlet Malzeme Ofisi (DMO) ile yaptıkları maçın normal süresi berabere bitince penaltı atışlarına geçildi. DT rakibi penaltı atışları sonucunda eleyerek finale yükseldi.

 

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.