Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN MUSTAFA KURT MEZUN SANATÇILARLA BULUŞTU

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Devlet Tiyatrosu oyunlarında görev alan mezun sanatçılarla bir araya geldi.

Toplantıya Kurt’un yanı sıra Başrejisör, Genel Müdür Yardımcısı, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürü ve çok sayıda mezun sanatçı katıldı.

22 Ocak Pazartesi günü saat 15.00’de Küçük Tiyatroda gerçekleştirilen toplantıda mezun sanatçıların taleplerini dinleyen Kurt, ‘Gelecekte bu kurumun oyuncuları da rejisörleri de yöneticileri de sizlerin arasından çıkacak’ diyerek mezun sanatçılara seslendi.

“Yerli yazarlarımızı çocuklarla buluşturmalıyız”

Devlet Tiyatrosunun sadece perdesini açıp kapatan bir tiyatro olmaktan ziyade; hem yerli oyunlarıyla hem yabancı oyunlarıyla dünyada en güçlü şekilde var olmak istediğini ifade eden Kurt, “Bugün yerli yazarlarımızı ve dünyanın klasik eserlerini çocuklarımıza tanıtamazsak, çocuklarımız da dünyadaki yaşıtlarıyla yarışamazlar” dedi.

Sanatsal faaliyetlerin yazın da devam edeceğini söyleyen Kurt şöyle konuştu:

“15 Mayıs’ta sezonumuz bitmiyor, ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulamasıyla 1 Temmuz’a kadar gösterilerimiz devam edecek. Ankara’da çok tutmuş oyunlar ya da siz gençlerle yapacağımız projeleri o sahnede 1 Temmuz’a kadar seyircilerimizle yeniden buluşturacağız”

Devlet Tiyatrosunun projelere açık olduğunu ve bu projelere her türlü desteğin verileceğini de kaydeden Kurt, mezun sanatçıların korkmadan, çekinmeden yerli öykülerden proje üretmeleri gerektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.