Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

‘KAÇ BABA KAÇ’ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Devlet Tiyatrolarının ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulaması kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Kaç Baba Kaç’ oyunu sahnelenecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği projede beğeniye sunduğu oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi topluyor.

Projenin üçüncü haftasında Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Kaç Baba Kaç’ Küçük Tiyatro Sahnesinde perdelerini açıyor.

İngiliz yazar Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen-Kemal Uzun’un dilimize çevirdiği ve Nejat Armutçu’nun yönetmenliğini yaptığı oyun, izleyenleri son derece eğlenceli bir yolculuğa çıkarıyor.

Bir hastanenin doktorlar odasında geçen ve 2 saat boyunca düşmeyen temposu ile kahkahalar attıran ‘Kaç Baba Kaç’, rektörlüğe giden yolda çok önemli bir konuşma yapmaya çalışan Dr. David Morgan'ın başına gelen olayları anlatıyor.

Dekor tasarımının Murat Gülmez’e, kostüm tasarımının Deniz Çağrı Bilgili’ye, ışık tasarımının Şükrü Kırımoğlu’na ve müziklerinin Kemal Günüç’e ait olduğu oyunda; Tolga Tuncer, Meltem Keskin, Elvan Eker, Zuhal Taşar, Can Öztopçu, Başak Gürdal, Arsal Mazmanoğlu, Tansel Aytekin, Ceyhun Becerikli, Ali Karaca ve Erdal Ozan Metin rol alıyor.

Oyun, 2 Haziran Cumartesi gününe kadar her akşam saat 18.00’de Küçük Tiyatro sahnesinde izlenebilecek.

FOTOĞRAFLAR
VİDEOLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.