Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

‘İKİNCİ BÖLÜM’ SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Devlet Tiyatrolarının ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulaması kapsamında bu hafta Ankara’da ‘İkinci Bölüm’ oyunu sahnelenecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği projede sona gelindi.

Beğeniye sunulan oyunların sanatseverler tarafından yoğun ilgi topladığı projenin son haftasında İstanbul Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘İkinci Bölüm’ Küçük Tiyatro Sahnesinde perdelerini açıyor.

Neil Simon’ın yazdığı, Cemil Büyükutku’un dilimize çevirdiği ve Hidayet Erdinç’in yönetmenliğini yaptığı oyun, olağanüstü bir aşkla karısına bağlanmış, ama karsının ölümüyle adeta yıkılmış bir yazarla, hayatını kabusa çeviren evlilikten çıkan bir aktrisin hayatının kesişmesini konu ediyor.

Birbirinden kaliteli oyuncu kadrosuyla göz dolduran ‘İkinci Bölüm’, sıra dışı karşılaşma konusundan başlayarak iki ayrı insanın aşkla olan yakınlaşmasını derinden irdeliyor. 

Dekor tasarımının Ethem Özbora’ya, kostüm tasarımının Nalan Alaylı’ya ve ışık tasarımının Önder Arık’a ait olduğu oyunda; Ayşen İnci, Şahin Çelik, M. Lebib Gökhan ve Veda Yurtsever İpek rol alıyor.

Oyun, 30 Haziran Cumartesi gününe kadar her akşam saat 18.00’de Küçük Tiyatro sahnesinde izlenebilecek.

‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulamasının bitimiyle birlikte kapanacak olan perdeler, 2018-2019 tiyatro sezonunun Ağustos ayında başlayacak prova çalışmalarıyla birlikte yeniden açılacak.

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.