SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI SINAVI NOTER ÇEKİLİŞİ HAKKINDA DUYURU (23/12/2022)

5441 sayılı Devlet Tiyatroları Personeli Hakkında Kanun’un 5. maddesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun Ek Geçici 16. maddesi ile 07.05.1987 tarihli ve 87/11782 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Devlet Sanatçıları ve Sanatçıların Sözleşmeli Olarak Çalıştırılmasına Dair Esaslar” kapsamında Kayseri Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünde görev yapmak üzere Sanatkâr Memur ve Uzman Memur personel alımı için yapılacak olan sınava başvuru süresi tamamlanmıştır.

Müracaat sayısı 20’yi geçmeyen Kondüvit pozisyonu hariç diğer Uzman Memur pozisyonları için 23/12/2022 Cuma günü saat 10.00’da Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü Küçük Tiyatro Sahnesi’nde noter huzurunda gerçekleştirilen çekiliş tamamlanmış olup, sınava katılacak adayların belirlendiği çekiliş sonuçlarına ilişkin listeler ektedir.

Çekiliş sonucunda belirlenen adayların Kariyer Kapısı üzerinden yaptığı başvurular kabul edilecek olup, Kondüvit pozisyonu da dahil, sınava katılacak adayların sınav tarihleri ve saatlerine ilişkin Sınav Takvimi aşağıda bildirilmiş olup adaylar, sınavlarına ilişkin bilgileri e-Devlet sisteminde Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Adayların, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Macunköy Sosyal Tesisleri Gimat/Ankara adresinde bulunan Orhan Asena Deneme Sahnesinde gerçekleştirilecek olan sınav yerinde, sınav saatinden en az yarım saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adayların, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı Platformuna giriş yaptıktan sonra sol menüde “Başvurularım” sayfasındaki “Bilgiler” butonuna tıkladıklarında açılan “Aday Başvuru Bilgileri” sayfasının çıktısını ve onaylı kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

İlanen duyurulur.

 

1- Noter Çekiliş Sonuçları için tıklayınız.

2- Sınav Takvimi için tıklayınız.