AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI’NDA ÜÇÜNCÜ HAFTA

 “Buzlar Çözülmeden” Sanatseverlerle Buluşuyor 

Devlet Tiyatrolarının ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ uygulaması kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı oyun sahnelenecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kapalı kalan Devlet Tiyatroları, sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği “Açık Hava Yaz Oyunları” projesiyle 2 Temmuz Perşembe günü perdelerini açmış ve sahnelediği oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Projenin üçüncü haftasında ise Antalya Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Buzlar Çözülmeden’ Macunköy Yerleşkesinde perdelerini açacak.

Cevat Fehmi Başkurt’un yazdığı ve Antalya DT Müdürü Alpay Aksum’un yönettiği oyun, Anadolu’nun bir kasabasında, karla kaplı yollar nedeniyle görevine başlayamayan gerçek kaymakamın yerine geçen deliler hastanesinden kaçan bir akıl hastasının kendini kaymakam olarak tanıtmasıyla yaşanan trajikomik olayları anlatıyor.

Dekor tasarımının Gürcan Kubilay’a, kostüm tasarımın Özlem Karabay’a, ışık tasarımının Barbaros Gülaçtı’ya ve müziklerinin Gürkan Çakıcı’ya ait olduğu oyun 23, 24 ve 25 Temmuz tarihlerinde akşam saat 21.00’de Macunköy Yerleşkesinde açık havada izlenebilecek.

Antalya Devlet Tiyatrosunun ardından Ankara Devlet Tiyatrosu da 6, 7 ve 8 Ağustos tarihlerinde “Anna Karenina” adlı oyun ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, ağustos ayında da birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.

Açık Hava Yaz Oyunları Programı için tıklayınız