‘AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI'NDA BU HAFTA

“Kendime Kıyamam” Sanatseverlerle Buluşuyor

Devlet Tiyatrolarının ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ uygulaması kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Kendime Kıyamam’ adlı oyun sahnelenecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde kapalı kalan Devlet Tiyatroları, sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği “Açık Hava Yaz Oyunları” projesiyle 2 Temmuz Perşembe günü perdelerini açarak 4 farklı oyunu Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sundu.

Tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi gören projenin bu haftasında ise Sivas Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Kendime Kıyamam’ Macunköy Yerleşkesinde perdelerini açacak.

Curth Flatow’un yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Selçuk Sazak’ın yönettiği oyun, özel hayatında evlilik müessesine tamamen karşı olan nikâh memuru Bay Jaeger`in günün birinde oğlunun evlenmek istemesiyle çileden çıkmasını trajikomik bir şekilde anlatıyor.

Dekor tasarımının Selim Cinisli’ye, kostüm tasarımının Ceren Karahan’a, ışık tasarımının Ahmet Ubuz’a ve müziklerinin Hasan Kemal Günüç’e ait olduğu oyun 13, 14 ve 15 Ağustos tarihlerinde akşam saat 21.00’de Macunköy Yerleşkesinde açık havada izlenebilecek.

Sivas Devlet Tiyatrosunun ardından Ankara Devlet Tiyatrosu da 20, 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde “Reis Bey” adlı oyun ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, ağustos ayının son haftasına kadar birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.