İSTANBUL DEVLET TİYATROSU ‘BÜTÜN GÜN AĞAÇLARDA’ ADLI OKUMA TİYATROSUYLA PRÖMİYER YAPIYOR

İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bütün Gün Ağaçlarda’ adlı okuma tiyatrosu 3 Aralık Cumartesi günü Garibaldi Salon 2’de saat 20.00'de prömiyer yaparak seyirci ile buluşacak. 

Marguerite Duras'ın yazdığı, Salah Birsel'in dilimize çevirdiği ve Yeşim Gül'ün yönettiği özlem ve yalnızlıkla iç içe geçmiş hesaplaşmaların anlatıldığı oyun, prömiyerinin ardından pazar günü saat 15.00'te yine aynı sahnede izlenebilecek.

“Anne, oğul ve sevgili üçgeninde geçen oyun aslında anne ile oğul arasında bir geçmiş hesaplaşmasıdır.” 

Dekor ve kostüm tasarımını Burcu Melek Bozan'ın üstlendiği oyunda; Erşan Utku Ölmez, Tuğçe Aksum, Ayla Baki Yücesoy ile Batıkan Köleoğlu rol alıyor.

Yalnızlık ve mutsuzluk duyguları içinde gidip gelirken, her şeyin zamanında yaşanınca güzel olduğunu ancak bazen hayatın bize söz söylemeye fırsat vermediğini görüyoruz!

Yönetmen Yeşim Gül:

“Marguerite Duras'ın başlangıçta öykü olarak yazdığı, daha sonra oyunlaştırdığı ‘Bütün Gün Ağaçlarda’ adlı oyun; yazarın çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Çinhindi’ndeki yaşamına duyduğu yoğun özlem ve onun izleri oyundaki kahramanların ağzından sözlere dökülüyor.  Geçmişe özlem, anıların canlı tutulması istemiyle giderilmeye çalışılıyor. Anılar ne kadar bugüne taşınabilirlerse yaşanmışlıklar da o denli yalnızlığın pençesinden kurtulabilirler.” 

03.12.2022