DEVLET TİYATROLARI EMEKLİ SANATÇISI “LEVENT GÜNER” VEFAT ETTİ

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu Levent Güner (60) 26 Ocak Perşembe günü hayata veda etti.

Güner, 27 Ocak Cuma günü (yarın) saat 13.30’da İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü Konak Sahnesi’nde düzenlenecek törenin ardından İzmir-Üçyol-Bahçelievler-Kulalı Hacı Halil Camii’nde kılınacak olan ikindi namazına müteakip, Bornova-Eski Bornova Mezarlığı’na defnedilecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’un, sanatçının vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajı:

 "Devlet Tiyatrosu emekli sanatçılarımızdan Levent Güner'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına sabır ve başsağlığı dilerim.”

LEVENT GÜNER KİMDİR?

21 Aralık 1963 yılında İzmir’de doğan sanatçı 1988 yılında Devlet Tiyatrolarında göreve başlamıştır. 28 yıl Devlet Tiyatrolarına hizmet veren Güner, 2016 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosundan emekli olmuştur.

‘Eski Bir Sevda’ adında bir albümü bulunan Levent Güner; Mem û Zîn, Böcek, Aylaklar, Dudaktan Kalbe, Amok Koşucusu, Acayip Hikayeler, Kod Adı Reaksiyon, Kaybolan Yıllar, Bu Sevda Bitmez, Pilli Bebek ve Kurtlar Vadisi gibi televizyon dizilerinin yanı sıra, Herkes Kendi Evinde ve Son Ders: Aşk ve Üniversite gibi sinema filmlerinde de önemli rollere hayat verdi.

USTA OYUNCUNUN ​GÖREV ALDIĞI OYUNLAR:

Söylev, İzmir'li Ali Çelebi Venedik' te Oyuncu Seçiyor, Kül Kedisi, Kahvede Şenlik Var, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Yunus Emre, Kurban, Ayça'nın Masalı, Mustafa, Rumuz Goncagül, Dans Eden Eşek, Sevgili Doktor, Sersem Kocanın Kurnaz Karısı, Abdülcanbaz, Muamma, Kuvayi Milliye (Kurtuluş Savaşı Destanı), Ayının Fendi Avcıyı Yendi, Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi, Ihlamur Ağacı, Efrasiyab'ın Hikayeleri, Gökkuşağı Masalı, Kral Lear, Dans Eden Eşek, Küçük Korku Dükkânı, Sersemler Evi, Amadeus, Savaş İkinci Perdede Çıkacak, Temiz Ev, Yağmur Durduğunda…

26.01.2023