DEVLET TİYATROLARI EMEKLİ SANATÇISI “VEDAT ÖZKÖK” VEFAT ETTİ

Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu Vedat Özkök 31 Ocak Salı günü hayata veda etti.

Özkök, 01 Şubat Çarşamba günü Ankara Karşıyaka Mezarlığında kılınacak ikindi namazına müteakip son yolculuğuna uğurlanacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’un, sanatçının vefatı dolayısıyla yayınladığı mesajı şöyle:

 "Devlet Tiyatrosu emekli sanatçılarımızdan Vedat Özkök’ün vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiasına sabır ve başsağlığı dilerim.”

VEDAT ÖZKÖK KİMDİR?

13 Ocak 1943 yılında Tunceli-Hozat’ta doğan sanatçı 1965 yılında Devlet Tiyatrolarında göreve başlamıştır. 43 yıl Devlet Tiyatrolarına hizmet veren Özkök, 2008 yılında İzmir Devlet Tiyatrosundan emekli olmuştur.

 USTA OYUNCUNUN ​GÖREV ALDIĞI OYUNLAR:

İstanbul Efendisi, Ayakta Durmak İstiyorum, Deli İbrahim, Midas'ın Altınları, Küçük Şehir, Sarı Naciye, Sacide, Fatih, Mete, Maymun Davası, Yunus Emre, Uçarı, Lodos, Koçyiğit Köroğlu, Çıkmaz, Cimri, Bir Ölümün Toplumsal Anatomisi, Eski Toprak, Arturo Uı'nin Önlenebilir Tırmanışı, Bir Ümit İçin (Montserrat), Genç Osman, Karacaoğlan, Güneş ve Aslan, Erkek Arkadaş, Tuhaf İkili, Kasabın Hayalleri, Düş ya da Gerçek, Paydos, Antigone, Godot'yu Beklerken, V. Frank, Yıldız Yargılanması, Nazım Üçlemesi (Dünya Yurttaşı), Memuroğlu Memur, Sarıpınar -1914, Açıl Kafam Açıl, Asiye Nasıl Kurtulur, Topuzlu, Fehim Paşa Konağı, Aşk Delisi, Anam Bacım Avradım, Son Çıkan Işığı Söndürsün ’ün yanı sıra uyarladığı oyunlar ise Korkma, My Fair Lady ve Osmancık.

31.01.2023