‘KAMYON TİYATROSU’ DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN İZMİR’DE

“Devlet Tiyatroları, Depremzede Çocuklara Moral Oluyor”

Devlet Tiyatroları, İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen çocukların yaşadıkları travmayı atlatmalarına destek olmak, streslerini azaltmak ve eğlenceli vakit geçirerek kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla ‘Kamyon Tiyatrosu’nu İzmir’e gönderdi.

Deprem felaketi nedeniyle yakınlarını, evlerini kaybeden, gündelik yaşamları kesintiye uğrayan çocuklar, İzmir Devlet Tiyatrosu yapımları “Kuzu Maydonoz’un Maceraları” ve “Bremen Mızıkacıları’nın Hikayesi” adlı çocuk oyunlarıyla tiyatronun büyülü dünyasında bir nebze de olsa yaşadıklarını unutmaya çalışacak.

Çocukların depremin yarattığı yıkıcı etkilerle baş etmesine yardımcı olmak üzere ‘Kamyon Tiyatrosu’nu İzmir’e getirdiklerini belirten İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut, “yarınlarımızı emanet ettiğimiz, deprem mağduru çocuklarımıza bir hafta boyunca oyunlarımızla psikolojik destek vermiş olacağız” dedi.

Gösterimlerin ilki dün ‘Bremen Mızıkacıları’nın Hikayesi’ ile gerçekleştirilirken depremzede çocuklar oyuna yoğun ilgi gösterdi.

Bir hafta boyunca devam edecek etkinlikte, 17-21 Kasım tarihlerinde ‘Bremen Mızıkacıları’nın Hikayesi’, 18-19-20 Kasım tarihlerinde ise ‘Kuzu Maydanoz’un Maceraları’ Aşık Veysel Parkı ve Rekreasyon Alanında konuşlanacak olan ‘Kamyon Tiyatrosu’nda minik seyirciler tarafından izlenebilecek.

Devlet Tiyatroları 2020 yaz sezonunda pandemiden etkilenen vatandaşlara ‘Kamyon Tiyatrosu’ ile ulaşmış, 25 il ve 57 ilçeye çocuk oyunlarını taşımıştı.

Büyük ilgi gören ve pandemiden etkilenen yurttaşlara moral veren uygulama, şimdi İzmir’de depremzede çocuklar için perdelerini açıyor.