DEVLET TİYATROLARINDA “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” VE “YÜRÜYEN SAHNE HER YERDE BELGESELİ”

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü 8 Mart Salı günü ‘Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla bir etkinlik düzenledi.

Küçük Tiyatro’da gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ etkinliğine; Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Başrejisör Bengisu Gürbüzer Doğru, Genel Müdür Yardımcıları Hüsnü Emre Başer, Süleyman Şahin, İbrahim Aktürk, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Atilla Özşatır, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanı Hayri Öyk ve kurum çalışanlarınca katılım sağlandı.

2020 yılından başlayarak “Yürüyen Sahne Her Yerde” sloganıyla hareket eden ve beş bölgede 65 il, 197 ilçeye yolculuk yapan, 17 oyun ile 229 temsil vererek, toplamda 14 bin 434 seyirciye ulaşan “Kamyon Tiyatro” şimdi de depremde zarar gören bölgemizde çocuklarımızın yanında olmayı sürdürüyor.

Bu vesileyle, Görsel İletişim ve Tanıtım Birimince aynı adla hazırlanarak Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Emre Başer tarafından seslendirilen Kamyon Tiyatro Belgeseli tüm katılımcılara izletildi.

‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ hepinize kutlu olsun, sağlıklı güzel günlerde hep birlikte olmak dileğiyle…

Belgeselin ardından bir konuşma gerçekleştiren Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt; ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla tüm personelle birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu ve kurum çalışanlarının kendileri için çok değerli olduğunu vurgulayarak, “sağlıklı güzel günlerde hep beraber olmak dileğiyle” temennilerini dile getirdi.

Aynı zamanda; “Yürüyen Sahne Her Yerde” sloganıyla Kamyon Tiyatro belgeselinin anlamına değinen Kurt; izlenen belgeselin özel bir anlamı olduğunu, Kamyon Tiyatro’nun hayata geçtiği dönemde meydana gelen Elâzığ ve Malatya depremlerinde oralardaki çocuklarla yaşanan diyalogları anlatırken duygu dolu anlar yaşandı.

Etkinlik, kadın çalışanlara karanfil sunulmasıyla sona erdi.

 

09.03.2023