ERZURUM DEVLET TİYATROSUNUN SAHNELEDİĞİ “YEŞİLÇAM” PRÖMİYER YAPIYOR

Uğur Saatçi’nin yazdığı ve Ayşe Pınar Aras’ın yönettiği “Yeşilçam” adlı oyun, Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde, 6 Nisan Perşembe günü, saat 20.30’da prömiyer yapıyor.

Ahmet Buğrahan Yanık, Oğuzhan Vartolioğlu, Fırat Üste, Ömer Menteşe, Tufan Emre Ünal, Gözde Yıldız Muratoğlu, Yılmaz Karakuzu, Yelda Püsküllü, Gül Elif Ayça Aksu, Mücahit Boyraz, Naim Hikmet Aksu, Elif Siren, Yunus Emre Altun, Yusuf Can Gür’ün rol aldığı oyunun orkestrasında; kemanda Yunus Deryalı, piyano ve elektro sazda Ahmet Kerem Bayarslan, kanunda Ahmet Erdoğan, klasik gitarda Tuncay Aras ve perküsyonda Muhammet Çağatay yer alıyor.

Dekor tasarımının Gözde Yavuz’a, kostüm tasarımının Esra Selah’a, ışık tasarımının İzzettin Biçer’e, müziğinin Orhan Kaplan’a ve koreografi düzeninin Meltem Yorulmaz’a ait olduğu oyunun konusu ise şöyle: “Dönemin aktrislerinden Lalifer’e aşık olan Arif, kendi filmini çekmeye karar verir. Böylelikle Lalifer’e ulaşacaktır. Filmi çekmek için gerekli parası ve tecrübesi olmayan Arif’in aktrist kahvesine gitmesiyle şansı yaver gider. Planda olmayan aksilikler ile birlikte film yine de çekilir. Ama nasıl?”

05.04.2023