“DEVLET TİYATROLARI, TRABZON 23. ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ” BAŞLIYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Devlet Tiyatroları, Trabzon 23. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali” 15-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan ve ülkeler arasındaki barış, dostluk, kardeşlik duygularının yaşatılması ve paylaşılmasında çok önemli bir görevi üstlenen festival, sanatın evrensel diliyle ülkeleri bir kez daha bir araya getirecek.

Festivalde, Devlet Tiyatrosunun 5 oyunu ve katılımcı ülkelerden Azerbaycan, Norveç, Kazakistan, Bulgaristan ve İtalya’nın 5 oyunu sanatseverlerle buluşacak.

Atapark Haluk Ongan Sahnesinde, Trabzon Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Yağmurcu” adlı oyunla başlayacak olan festivalde bu yıl Erzurum Devlet Tiyatrosu “Sersemler Evi”, Azerbaycan Gence Devlet Dram Tiyatrosu “Kral Ölüyor”, Bulgaristan Lofça Dram Tiyatrosu “Gogol’un Ruhu”, Ankara Devlet Tiyatrosu “Godot’yu Beklerken” ve “Hisseli Harikalar Kumpanyası”, Kazakistan “Saken Seifullin” Karaganda Bölgesel Akademik Kazak Müzik ve Dram Tiyatrosu “Tekeburkak” adlı oyunları sahneleyecek.

Kızlar Manastırında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunu “Meraklısı İçin ‘Öyle Bir Hikâye’”, Norveç Grusomhetens Tiyatrosu “Kuzgun”, İtalya Maner Manush Tiyatro Topluluğu “Muhteşem Yolculuk” ve İzmir Devlet Tiyatrosu “Moira’nın Gece Döngüsü” oyunları sanatseverlerle buluşacak.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

Program için tıklayınız.

10.05.2023