“DEVLET TİYATROLARI, ANTALYA 13. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ” BAŞLIYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Devlet Tiyatroları, Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali” bu yıl 16 - 26 Mayıs 2023 tarihleri arasında, Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Büyük Salon’da Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “12 Öfkeli.” oyunu ile başlayacak.

Tiyatronun evrenselliğini, yerleşik sahnelerindeki temsillerin yanı sıra yurt içi ve yurt dışına düzenlediği turneler, ulusal – uluslararası festivallerle milyonlarca seyirciye sahneden anlatan Devlet Tiyatroları, Antalya’da düzenlediği festivalle, Türkiye’nin tarihi ve sanatsal dokusunu uluslararası bir platformda paylaşmayı hedeflemektedir.

Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında; Kazakistan “G. Musrepov” Kazak Devlet Akademik Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu “Karagöz”, Yunanistan Art Vouveau Tiyatrosu “Aydaki İlk Çift”, Küba Ecos Company “Bernarda, Hayır!, Romanya Craiova Marin Sorescu Ulusal Tiyatrosu “Takma Kafana”, Türkiye; Ankara Devlet Tiyatrosu “12 Öfkeli.”, İzmir Devlet Tiyatrosu “Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları”, Erzurum Devlet Tiyatrosu “ANA-DOLU (Millî Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları), Bursa Devlet Tiyatrosu “Othello”, Van Devlet Tiyatrosu “Scapin’in Dolapları” ve İstanbul Devlet Tiyatrosu “Kafkas Tebeşir Dairesi” adlı oyunları sahneleyecek.

Ayrıca bu yıl festivalde 2 atölye çalışması da festivali merakla bekleyen küçük tiyatroseverlerle buluşacak. Atölye çalışmaları kapsamında; Durmuş Benli Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Tasvir Yapım ve Oynatımı, Gökçesu Ulukut ve Selge Ezgi Zından Kukla Yapım Atölyesi ile 6-12 yaş arası çocuklarla çalışmalarını Haşim İşcan Kültür Merkezi Alt Fuaye’de gerçekleştirecek.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

Program için tıklayınız.

10.05.2023