ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Devlet Tiyatroları tarafından bu yıl 20.si düzenlenen “Devlet Tiyatroları, Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”, 19 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da Van Valiliği önünden kortej yürüyüşü ile başlayıp, Van Devlet Tiyatrosu bahçesinde düzenlenen etkinliklerle devam edecek. Daha sonra Adana Devlet Tiyatrosu yapımı “Güzel ve Çirkin” adlı çocuk oyunu ile perdelerini küçük sanatseverlere açacak.

“Her okul bir tiyatro olsun” düşüncesiyle başlatılan “Van, Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği’nde, Van’ın ilçe ve köylerinden belirlenen okulların sahneleyecekleri oyunlarla birlikte, Devlet Tiyatrolarının üç oyunu da küçük hanımlar ve küçük beylerle buluşacak.

Berivan Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu “Çizmeli Kedi”, Van İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Toplum Merkezi Tiyatro Topluluğu “İnadım İnat”, Yassıtepe İlkokuluÇaldıran “Tembel Memiş”, Kuyucak İlkokulu – Çaldıran “Keloğlan Keleşoğlan”, Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Bir Şehnaz Oyun”, Van Çocuk ve Gençlik Sanat Derneği “Kralın Diş Ağrısı”, Hürriyet İlkokulu “Abur Cubur Ülkesi”, Mustafa Necati Ortaokulu “Guguk Kuşu”, Van İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Toplum Merkezi Tiyatro Topluluğu “Kırmızı Elma”, Burhan Öner Mesleki Teknik Anadolu Lisesi – Gürpınar “Mim-ik Eller Pantomim Gösterisi”, İpekyolu Ortaokulu “Kırmızı”, İstanbul Devlet Tiyatrosu “Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam” adlı çocuk oyunları Van Devlet Tiyatrosu Sahnesinde; Erzurum Devlet Tiyatrosunun “Dünyanın Eski Zamanlarında” oyunu ise Van Akdamar Adası’nda sahnelenecek.

Oyunların yanı sıra eğitim amaçlı atölye çalışmalarının da gerçekleştirileceği Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatro Şenliği, 30 Mayıs Salı günü Van’ın Akdamar Adası’na yapılacak geziyle son bulacak.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

Program için tıklayınız.

18.05.2023