“DEVLET TİYATROLARI, KONYA 15. ‘BİN NEFES BİR SES’ ULUSLARARASI TÜRKÇE TİYATRO YAPAN ÜLKELER FESTİVALİ” BAŞLIYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen festival, 20- 30 Mayıs 2023 tarihleri arasında 15. kez sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Festivalde bu yıl Azerbaycan, İran, Kosova ve Kazakistan’ın 5 oyunu ile Diyarbakır, Erzurum ve Ankara Devlet Tiyatrosunun 4 oyunu tiyatroseverler ile buluşacak.

20 Mayıs Cumartesi günü, saat 12.30’da, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak festival, Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde saat 20.00’de festival açılış konuşmalarıyla ve Diyarbakır Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Saklı Gün” oyunuyla devam edecek.

Festival programına göre;

Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesinde: Ankara Devlet Tiyatrosunun “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye”,  Kazakistan Dariga-Ay Gençlik Tiyatrosunun III Richard”, Erzurum Devlet Tiyatrosunun “ANA-DOLU (Millî Mücadelenin Cesur ve Kayıp Kadınları), Kosova Nafiz Gürcüali Türk Tiyatrosunun “Sığıntılar”, Kazakistan “Saken Seifullin” Karaganda Bölgesel Akademik Kazak Müzik ve Dram Tiyatrosunun “Tekeburkak” ve Azerbaycan Gence Devlet Kukla Tiyatrosunun “Ana Kaz”

Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinde: İran Türkmen Sahra Tiyatro Grubunun “Birkaç Gün Önce”, Ankara Devlet Tiyatrosunun “Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye”, Kazakistan Dariga-Ay Gençlik Tiyatrosunun “III Richard”;  

Selçuklu Kongre Merkezinde (Konya Oditoryum Sahnesi): Erzurum Devlet Tiyatrosunun Dünyanın Eski Zamanlarında adlı oyunları sanatseverlerle buluşacak.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

19.05.2023