“DEVLET TİYATROLARI, VAN 20. AKDAMAR ÇOCUK VE GENÇLİK TİYATROLARI ŞENLİĞİ” BAŞLADI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 20.si düzenlenen “Devlet Tiyatroları, Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Vali Yardımcısı Adem Balkanlıoğlu ve Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt katılımıyla, Van Valiliği önünde kortej yürüyüşü ile başladı.

“Her tiyatro bir okul olsun” düşüncesiyle başlatılan şenlik, Adana Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Güzel ve Çirkin” adlı çocuk oyunu ile Van Devlet Tiyatrosu Sahnesinde küçük tiyatroseverlerle bir araya geldi.

Festival programı kapsamında;

Berivan Kültür Merkezi Tiyatro Topluluğu “Çizmeli Kedi”, Van İpekyolu Belediyesi Bostaniçi Toplum Merkezi Tiyatro Topluluğu “İnadım İnat”, Yassıtepe: İlkokuluÇaldıran “Tembel Memiş”, Kuyucak İlkokulu – Çaldıran “Keloğlan Keleşoğlan”, Edremit Mesleki ve Teknik Lisesi “Bir Şehnaz Oyun”, Van Çocuk ve Gençlik Sanat Derneği “Kralın Diş Ağrısı”, Hürriyet İlkokulu “Abur Cubur Ülkesi”, Mustafa Necati İlkokulu “Guguk Kuşu”, Van İpekyolu Bel. Toplum Merkezi Tiyatro Topluluğu “Kırmızı Elma”, Burhan Öner Mesleki Teknik Lisesi – Gürpınar “Mim-ik Eller Pantomim Gösterisi”, İpekyolu Ortaokulu “Kırmızı”, İstanbul Devlet Tiyatrosu “Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam” adlı çocuk oyunları Van Devlet Tiyatrosu Sahnesinde; Erzurum Devlet Tiyatrosunun “Dünyanın Eski Zamanlarında” oyunu ise Van Akdamar Adası’nda sahnelenecek.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

20.05.2023