“SONSUZLUK KİTABEVİ” TATARİSTAN’DA SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Sonsuzluk Kitabevi”, Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığının Kazan şehrinde, 5-11 Haziran 2023 tarihleri arasında “16. Uluslararası Türk Halkları Tiyatro Festivali Nauruz”a katılarak sanatseverlerle buluşacak.

Sabahattin Kudret Aksal’ın yazdığı ve Mustafa Kurt’un rejisörlüğünü üstlendiği oyun, G. Kamal Tatar Devlet Akademi Tiyatrosu G. Kamal’ın Küçük Sahnesinde, 10 Haziran Cumartesi günü saat 12.00’de, tiyatroseverlere perde açacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği içerisinde olan Tataristan Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Irada Ayupova’nın davet mektubunda;

“Tataristan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nın Kazan şehrinde 16. Uluslararası Türk Halkları Tiyatro Festivali ‘Nauruz’u düzenliyoruz. Ana programda tiyatro oyunları, kukla tiyatrosu yer alacak ve seyirciler açık hava gösterilerini izleyebilecekler.

Festivalde son yılların önemli performanslarının gösterimleri, Türk tiyatro camiasının temsilcileri ile Rusya Federasyonu, komşu ülkeler ve uzak ülkelerde yaşayan diğer halkların temsilcileri arasında fikir ve yaratıcı enerji alışverişi sağlanacaktır.

Devlet Tiyatrolarını yaklaşan festivale “Sonsuzluk Kitabevi” oyunuyla katılımcı olarak davet ettiğimizi bildirmekten mutluluk duyarım. Eminim ki bu hamle, cumhuriyetlerimiz arasındaki dostluğun bir başka teyidi olacak ve halklarımız arasındaki tiyatral bağları güçlendirecektir” yer alıyor.

Özgür Deniz Kaya, Orida Yıldıran ve Gizem Yönel’in rol aldığı oyunun; dekor tasarımı Hakan Dündar, kostüm tasarımı Funda Karasaç, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu, müzik Can Atilla, koreografi düzeni Volkan Ersoy ait.

07.06.2023