‘AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI DEVAM EDİYOR’

“Karmakarışık” Sanatseverlerle Buluşuyor

Devlet Tiyatrolarının ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ projesi kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Karmakarışık’ adlı oyun sahnelenecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen proje 3 Haziran Perşembe günü perdelerini açmış ve Devlet Tiyatroları tarafından sahnelenen oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Projenin bu haftasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Karmakarışık’ adlı oyun Macunköy Yerleşkesinde perdelerini açacak.

Ray Cooney’in yazdığı, Haldun Dormen ve Kemal Uzun’un dilimize çevirdiği ve yine Haldun Dormen’in yönettiği oyunda, iktidarda olan bir partinin bakanı ile rakip partinin sekreteri arasında bir otel odasındaki kaçamak sırasında odada bir ceset ile karşılaşmaları ve olayların küçücük bir yalan ile başlayarak giderek karmakarışık bir hal alması anlatılıyor.

Dekor tasarımın Savaş Çevirel’e kostüm tasarımının Mihriban Oran’a, ışık tasarımının Serhat Akın’a ve dans düzeninin Yeşim Alıç’a ait olduğu oyun, 12, 13 ve 14 Ağustos tarihlerinde akşam saat 21.00’da Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde izlenebilecek.

İstanbul Devlet Tiyatrosunun ardından Ankara Devlet Tiyatrosu da 19, 20 ve 21 Ağustos tarihlerinde “Cimri” adlı oyun ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, ağustos ayında birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.