‘AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI’NDA BU HAFTA

“Tarla Kuşuydu Juliet” Sanatseverlerle Buluşuyor

Devlet Tiyatrolarının ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ projesi kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Tarla Kuşuydu Juliet’ adlı oyun sahnelenecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen proje kapsamında sahnelenen Devlet Tiyatrolarının birbirinden farklı eserleri her hafta seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği projenin bu haftasında ise Bursa Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Tarla Kuşuydu Juliet’ adlı oyun Macunköy Yerleşkesinde perdelerini açacak.

Ephraim Kishon’un yazdığı, Hale Kuntay’ın dilimize çevirdiği ve Ali Volkan Çetinkaya’nın yönettiği oyunda, Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo ve Juliet’in hafızalara kazınan efsane aşkı Ephraim Kishon’un mizah dolu kurgusuyla anlatılıyor.

Dekor tasarımının Cenk Oral’a, kostüm tasarımının Gökçe Şener’e, ışık tasarımının Sinan Mahçup’a, dans düzeninin Orçun Okurgan’a ve müziklerinin Gürkan Çakıcı’ya olduğu oyun, 26, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde akşam saat 21.00’da Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde izlenebilecek.

Bursa Devlet Tiyatrosunun ardından Ankara Devlet Tiyatrosu da 2, 3 ve 4 Eylül tarihlerinde “Gökkuşağının Sonu” adlı oyun ile Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, eylül ayında birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.