‘AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI’NDA BU HAFTA

“Gökkuşağının Sonu” Sanatseverlerle Buluşuyor

Devlet Tiyatrolarının ‘Açık Hava Yaz Oyunları’ uygulaması kapsamında bu hafta Ankara’da ‘Gökkuşağının Sonu’ adlı oyun sahnelenecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde sanatseverlerden uzak kalan Devlet Tiyatroları, sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği “Açık Hava Yaz Oyunları” projesiyle 3 Haziran Perşembe günü perdelerini açmış ve sahnelediği oyunlar sanatseverler tarafından yoğun ilgi görmüştü.

Projenin bu haftasında ise Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği ‘Gökkuşağının Sonu’ adlı oyun Macunköy Yerleşkesinde perdelerini açacak.

Peter Quilter’in yazdığı, Nazlı Gözde Yolcu’nun dilimize çevirdiği ve Funda Mete’nin yönettiği oyun, efsanevi ve unutulmaz sanatçı Judy Garland’ın göz kamaştırıcı şöhretinin getirdiği eğlenceli, mücadele dolu ve travmatik serüvenini gözler önüne seriyor.

Dekor tasarımının Anıl Ateş Işık’a, kostüm tasarımın Sevgi Türkay’a, ışık tasarımının Osman Uzgören’e ve müziklerinin Kemal Günüç’e ait olduğu oyun, 2, 3 ve 4 Eylül tarihlerinde akşam saat 20.30’da Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde izlenebilecek.

Ankara Devlet Tiyatrosu, ‘Gökkuşağının Sonu’ adlı oyundan sonra ‘Totlar’ isimli oyunu da 9, 10 ve 11 Eylül tarihlerinde Açık Hava Yaz Oyunları kapsamında Ankara’da tiyatroseverlerle buluşturacak.

Açık Hava Yaz Oyunları, Eylül ayında birçok oyunu sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.