Devlet Tiyatroları Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nde Perde Açtı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İstanbul'un uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla kurguladığı festival kapsamında İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı Bir Nefes Dede Korkut Galata Kulesi’nde tiyatroseverlerle buluştu. Oyun, izleyenler tarafından ilgiyle takip edildi. 

64 farklı mekanda binden fazla sanatçının performans sergileyeceği festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yenilenen AKM'nin yanı sıra yine bakanlığın restore ettirdiği Galata Kulesi, Atlas Sineması, Galata Mevlevihanesi, Mehmet Akif Hatıra Evi ve Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi gibi tarihi, kültürel ve mimari değeri olan yapılara da konuk olacak. AKM'den Galataport'a kadar olan güzergahta, Emek Sineması, Garibaldi Sahnesi gibi önemli kültür ve turizm yatırımları da festivale katkı verecek.

Bu kapsamda, Devlet Tiyatroları atölye çalışmalarından, tiyatro oyunlarına, Karagöz yapımından okuma tiyatrosuna kadar birçok etkinliği sanatseverlerle buluşturacak.

Devlet Tiyatroları, 2 ve 3 Kasım'da Uçmak 'Hezarfen Ahmed Çelebi'yi, 6 Kasım'da Bir Adam Yaratmak'ı AKM tiyatro salonunda; 3, 4 ve 5 Kasım'da Alyoşa'yı, 6 ve 7 Kasım'da Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi'yi, 11, 12 ve 13 Kasım'da Kontrabas'ı ve 14 Kasım'da İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları'nı Garibaldi Sahnesinde; 2 Kasım'da Pandomim Atölyesi'ni, 3 ve 4 Kasım'da Mask Atölyesi'ni, 8 ve 9 Kasım'da Karagöz Atölyesi'ni, 10 ve 14 Kasım'da Masal Anlatım Atölyesi'ni ve 7 Kasım'da Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında) adlı çocuk oyununu Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde; 2 ve 9 Kasım tarihlerinde ise Tiyatro Şarkıları'nı Galata Kulesi Sahnesinde festival kapsamında izleyenlerle buluşturacak.