Devlet Tiyatroları Beyoğlu Kültür Yolu Festivali’nde Sanatseverlerle Buluşmaya Devam Ediyor

Okmeydanı'nda uçma denemeleri yaptıktan sonra Galata Kulesi'nden atladığı bilinen Hezarfen Ahmed Çelebi'nin "uçma" tutkusunu sahneye aktaran oyun 2 ve 3 Kasım tarihlerinde saat 20.00’de festival kapsamında AKM’de izlenebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İstanbul'un uluslararası marka değerine katkıda bulunmak amacıyla kurguladığı festival kapsamında İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Uçmak ‘Hezarfen Ahmed Çelebi’ AKM Tiyatro Salonunda sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. 

Ömer F. Oyal'ın kaleme aldığı ve Hakan çimenser’in yönettiği iki perdelik oyun dekoru, kostümleri ve kalabalık kadrosuyla dikkat çekiyor.

2 saat 25 dakika süren oyunda "Hezarfen Ahmed Çelebi"yi Tolga Evren, "Lagari Hasan Çelebi"yi Emir Çiçek, "Evliya Çelebi"yi ise Fikret Urucu canlandırıyor.

Eserde, Dizdar Orhan Kurtuldu, Ebru Unurtan Urağ, Zuhal Acar, Efe Erkekli, Onur Ulutaş, Bilal Ercan, Eray Cezayirlioğlu ve Ömer Faruk Çalışkan'ın aralarında bulunduğu geniş bir oyuncu kadrosu yer alıyor.

Müzikleri Fırat Akarcalı, koreografisi Orçun Okurgan tarafından yapılan oyunun dekor tasarımı Şirin Dağtekin Yenen, kostüm tasarımı Çevren Sarayoğlu, ışık tasarımı da Akın Yılmaz imzası taşıyor.

Video mapping yöntemi uygulanan oyunda ayrıca minyatür sanatçısı Hilal Arpacıoğlu'nun çalışmaları sahneye yansıtılıyor.

#AKMYeniden
#BeyoğluKültürYolu