“Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları” Prömiyer İçin Gün Sayıyor

İzmir Devlet Tiyatrosu, 1900’lü yılların İstanbul’unda yaşanan aşkları müzikal bir dille anlatan yeni oyununu sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Umut Azdal’ın yazdığı İzmir Devlet Tiyatrosu Müdürü Levent Ulukut’un yönettiği müzikli güldürü, Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesinde 17 Mart Perşembe günü seyirci karşısına çıkacak.

Kalabalık bir oyuncu kadrosu olan “Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları” adlı oyunda 10 kişilik müzisyen kadrosu da oyunculara eşlik edecek.

Provaların yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Levent Ulukut “Pandemi döneminde sıkıntılı günler geçiren seyircilerimize eğlenceli bir oyun sunma heyecanı içindeyiz” dedi.

Oyunda görev alan İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçılarının yoğun geçen provalarda büyük performans sergilediklerini de ifade eden Ulukut, müzikli güldürüyü İzmirli sanatseverlerin beğenisine sunmak için büyük heyecanla çalıştıklarını belirtti.

Oyunun dekor tasarımı Hasan Yavuz’a, kostüm tasarımı Z. Yıldız Köse’ye, ışık tasarımı Yakup Çartık’a müzikleri Kemal Alpan’a ve dans düzeni Ayda Tuna’ya ait.