ANKARA’DA PERDELER KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER İÇİN AÇILIYOR…

KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER
SİZLER HEPİNİZ GELECEĞİN BİR GÜLÜ, YILDIZI VE İKBAL IŞIĞISINIZ...
                                                                         MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl 17.si düzenlenecek olan “Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali” 25-30 Nisan tarihleri arasında küçük sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlamına anlam, coşkusuna coşku katmak için yola çıkan Devlet Tiyatrolarının düzenlediği festivalde bu yıl, 7 ülkeden 14 farklı oyun tam 71 kez küçük sanatseverler için perde açacak.

25 Nisan Pazartesi günü saat 11.30’da Anıtkabir ziyaretini gerçekleştirecek olan Küçük Hanımlar Küçük Beyler, ardından konuk tiyatro grupları, Devlet Tiyatroları sanatçıları, yöneticileri, basın mensupları ve farklı okullardan gelecek yüzlerce küçük sanatseverin katılımıyla Kuğulu Parktaki açık hava etkinliklerine katılım sağlayacak.

Perde ilk olarak Akün Sahnesi’nde açılacak ve İtalya’nın C’art Comic Education ‘Sakin Olun’ adlı oyunu seyirciyle buluşacak. Akşam saat 20.30’da Küçük Tiyatro’da gerçekleşecek olan resepsiyonda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı ‘OBUA ve FAGOT’ öğrencilerinin müzik dinletisi ile İpek Nisa GÖKER’in piyano resitali geceyi aydınlatacak.

25-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’de yer alıyor. İçerisinde tiyatro oyunları ve atölye çalışmalarının olacağı etkinlikleri usta sanatçılar Küçük Hanımlar ve Küçük Beylerle paylaşacak.


Devlet Tiyatroları Ankara ‘Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali’ programıyla ilgili detaylı bilgiye www.devtiyatro.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Festival programı için tıklayınız.