“DEVLET TİYATROLARI, 22. TRABZON ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ” BAŞLIYOR…

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlen “Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali” 5-20 Mayıs tarihleri arasında 22.Kez ilk günkü heyecanıyla sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosunun ev sahipliğinde kutlanacak olan ve ülkeler arasındaki barış, dostluk, kardeşlik duygularının yaşatılması ve paylaşılmasında çok önemli bir görevi üstlenen festival, sanatın evrensel diliyle ülkeleri bir kez daha bir araya getirecek.

Festivalde Devlet Tiyatrosunun 4 Oyunu ve Katılımcı Ülkelerden 5 Oyun Sanatseverler İçin 18 Kez Perde Açacak…

Haluk Ongan Sahnesinde: Trabzon Devlet Tiyatrosu yapımı“Kanlı Nigar” adlı oyunla başlayacak olanfestivalde bu yıl Ankara Devlet Tiyatrosu “Leyla ile Mecnun”, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu “Kürk Mantolu Madonna”, Azerbaycan Devlet Akademik Milli Dram Tiyatrosu “On İkinci Gece” Moldova EugeneIonesco Ulusal Tiyatrosu “Kral Lear”, Gürcistan Shota Rustaveli Ulusal Tiyatrosu “Hedda Gabler”, Yunanistan Art Vouveau Tiyatrosu “Aydaki İlk Çift” adlı oyunları sahneleyecek.

Kızlar Manastırı’ ise ilk kez “Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali”  için Bursa Devlet Tiyatrosu oyunu “Sonum Başlangıcımdır” ile Filistin ASHTAR Tiyatrosu oyunu “Portakallar ve Taşlar”ı misafir edecek.

Devlet Tiyatroları 22. “Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali” 20 Mayıs Cuma günü sona erecek.

Festival programı için tıklayınız.