DEVLET TİYATROLARI "ANTALYA 12. ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ" BAŞLIYOR...

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali" bu yıl 12. kez perde açacak.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali” bu yıl 17-28 Mayıs tarihleri arasında, ‘Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Büyük Salon’da Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “Cimri” oyunu ile başlayacak.

Festivalde; Gürcistan, Kosova ve İtalya’nın 3 oyunu ile Devlet Tiyatrolarından 7 bölge oyunu yer alacak.

Antalya Sanatın Renkleriyle Bezenecek…

Yıllardır sanatın ortak rengini seyircisiyle buluşturan festival kapsamında; Ankara Devlet Tiyatrosu oyunu “Cimri”, Kosova Sanat Tiyatrosu oyunu “Parkta Güzel Bir Gün”, Antalya Devlet Tiyatrosu oyunu “Tersine Dünya”, İtalya Koreja Tiyatrosu oyunu “Heroides-Kadın Kahramanların Aşk Mektupları”, İzmir Devlet Tiyatrosu oyunu “Oyuncu- Ben Feuerbach”, Gürcistan Iliauni Tiyatrosu oyunu “Marat/Sade” Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Büyük Salon’da;

Ankara Devlet Tiyatrosu oyunu “Siyahlı Kadın (Bir Hayalet Oyunu)”, Erzurum Devlet Tiyatrosu oyunu “Sersemler Evi”, Konya Devlet Tiyatrosu oyunu “Işıltılı Haşerat”, Antalya Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Küçük Salon’da sahnelenecek.

Tam 12 yıl önce Antalya 1. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahne alan İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Profesyonel”, Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Büyük Salon’da Antalyalı sanatseverlere tekrar merhaba diyecek.

Antalya Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve UNIMA (Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği) üyesi Durmuş Benli’nin atölye çalışması; küçük sanatseverleri kültürümüzde çok önemli bir yere sahip olan “Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Tasvir Yapım ve Oynatımı” teknikleri ile buluşturacak.

Festival 28 Mayıs Cumartesi gününe kadar devam edecek.

Festival programı için tıklayınız