“RUMUZ GONCAGÜL” AÇIK HAVA YAZ OYUNLARIYLA ANKARA’DA

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından yaz ayları için hayata geçirilen “Açık Hava Yaz Oyunları”  üçüncü haftasında İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Rumuz Goncagül”ü sanatseverlerle buluşturuyor.

Türk tiyatrosunun önemli yazarlarından Oktay Arayıcı’nın yazdığı, müziklerini Timur Selçuk’un yaptığı ve Zafer Algöz’ün yönettiği “Rumuz Goncagül”, 70’li yılların sonlarında değişen sosyal yapının ve ekonomik hayatın etkisiyle adını, varlığını ve çaresizliğini çözmeye çalışan “Kadınların” sıkışmışlığını’ konu alıyor.

Devlet Tiyatroları, Ankara Macunköy Açık Hava Yaz Sahnesinde 20, 21 ve 22 Temmuz’da saat 20.30’da tiyatroseverlerle buluşacak olan oyunda; Dilek Güven, Eylem Yıldız, Şebnem Bilgeer, Efe Erkekli, Duygu Gökhan, Erdoğan Aydemir, Engin Delice, Ahmet Dizdaroğlu, Uğur Keleş, Aydın Orak, Buğra Kağan Kahraman rol alırken oyunun müzisyenleri Rahim Ozan Demir, Bayramcan Boy, Ercan Yalazan, Ahmet Bekir Bağcı, Harun Uğur Kaya, Berat Melemez, Şebnem Bilgeer.

İki perde olarak sahnelenecek olan oyunun dekor tasarımı Nur Sinem Mete, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan, ışık tasarımı İ. Önder Arık, müzik direktörlüğü Rahim Ozan Demir, koreografi düzeni Kerem Kuraner ve dramaturgisi Derya Özer’e ait.

Detaylı bilgi için https://www.devtiyatro.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletinial.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

17.07.2023