AÇIK HAVA YAZ OYUNLARI “BİNBİR GECE MASALLARI” İLE DEVAM EDİYOR

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün, sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirdiği “Açık Hava Yaz Oyunları” projesi kapsamında, Macunköy Açıkhava Sahnesinde; Bursa Devlet Tiyatrosunun “Keşanlı Ali Destanı”, Antalya Devlet Tiyatrosunun “İbiş’in Rüyası” ve İstanbul Devlet Tiyatrosunun “Rumuz Goncagül” oyunlarını sanatseverlerle buluşturdu ve oyunlar izleyici tarafından yoğun ilgi gördü.

“Hükümdar Şehriyar’ın gözünden Şehrazat’ın anlattığı masalların sahneye uyarlandığı oyun”

Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Binbir Gece Masalları” 27, 28 ve 29 Temmuz’da saat 20.30’da izleyicisiyle buluşuyor.

Christian Grau-Stef’in uyarladığı, Doğan Ertener ve Fatoş Urgancı’nın çevirdiği ve Funda Mete’nin yönettiği anonim eserde; Funda Mete, Bengü Metin, Selim Öztürk, Cansu Arslan, Serkan Gülsoy, Mihriban Rezzan Seyhan, Kaan Kızıldere, Özgür Günay, Melis Şimşek, Furkan Şahin, Yıldız Şanlı rol aldı.

Tek perde olan oyunıun dekor tasarımı Ruken Bakır, kostüm tasarımı Özge Akarsu, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu, müzikleri İlke Ulaş Kuvanç, koreografi düzeni Burçak Işımer ve metin danışmanlığı Erdal Ozan Metin’e ait.

24.07.2023