GAZİANTEP KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ'NDE KUKLA ATÖLYESİ HEYECANI

Gaziantep'te düzenlenen "GastroANTEP Kültür Yolu Festivali" kapsamında, Adana Devlet Tiyatrosu tarafından "Kukla Yapım Atölyesi" düzenlendi. 21 ve 22 Eylül 2023 tarihlerinde iki gün boyunca devam eden atölyede, 7-12 yaş arası çocuklar, kukla yapımını öğrenerek, hayal güçlerini ortaya koyma fırsatı buldu. 

Atölyede, çocuklara kukla yapımının temelleri öğretildi. Kuklaların nasıl yapılacağı, hangi malzemelerin kullanılacağı, kuklaların nasıl hareket ettirileceği gibi konularda bilgi verildi. Çocuklar, atölye sonunda kendi kuklalarını yaparak, festivalden keyifli anlar yaşadı. 

Atölyeyi düzenleyen Adana Devlet Tiyatrosu sanatçıları, çocukların ilgisinden memnun olduklarını belirterek, "Kukla, çocukların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmesine yardımcı olan önemli bir sanat dalıdır. Bu atölye ile çocukların kukla yapımını öğrenmelerini ve hayal güçlerini ortaya koymalarını amaçladık. Çocukların ilgisinden ve katılımlarından memnunuz" dedi. 

22 Eylül 2023 Cuma günü Gaziantep Devlet Tiyatrosu Şehitkamil Sahnesi Fuayesinde saat 10.00-12.00 ve 14.00-16.00 arası gerçekleşecek olan atölyeye katılım ise ücretsizdir. 

22.09.2023