İSTANBUL “BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ”NDE DEVLET TİYATROLARI SANATSEVERLERLE BULUŞUYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 30 Eylül-15 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul “Beyoğlu Kültür Yolu Festivali” kapsamında, Devlet Tiyatroları üç oyununu sanatseverlerle buluşturuyor.

Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği "Binbir Gece Masalları" ve "Pinokyo" adlı çocuk oyunu, İstanbul Devlet Tiyatrosunun sahnelediği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" Beyoğlu'nun tarihi ve kültürel atmosferinde sanatseverlere sunulacak.

Christian Grau-Stef’in uyarladığı, Doğan Ertener ile Fatoş Urgancı’nın çevirdiği ve Funda Mete’nin yönettiği anonim bir eser olan “Binbir Gece Masalları”, 30 Eylül 2023 Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezinde (AKM), Şehrazat’ın Şehzade Şehriyar’a anlattığı masalları, Şehriyar’ın gözünden izleyiciye aktarıyor.

01 Ekim 2023 Pazar günü Atatürk Kültür Merkezinde (AKM), Carlo Collodi’nin yazdığı, Guglielmo Papa’nın oyunlaştırdığı, Füsun Ataman’ın dilimize çevirdiği ve Çağman Pala’nın rejisörlüğünü yaptığı “Pinokyo” adlı çocuk oyununda ise yaramaz bir kuklanın iyi bir çocuk olma yolunda yaşadığı maceralar konu edilmekte.

Sait Faik Abasıyanık’ın yazdığı, Savaş Dinçel’in uyarladığı ve Ozan Uçar’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", 30 Eylül-1 Ekim 2023 tarihlerinde Garibaldi Sahnesinde, İstanbul'un tarih ve kültürünü yansıtan bir hikâye anlatılacak.

22.09.2023