DEVLET TİYAROLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ‘KADIN KOSTÜM TASARIMCILARI SERGİSİ’ BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİNDE

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında 28 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında ‘Kadın Kostüm Tasarımcıları Sergisi’ düzenliyor.

Binlerce kişiyi bir araya getirecek olan Başkent Kültür Yolu Festivali’nde ‘Kadın Kostüm Tasarımcıları Sergisi’ 28 Mayıs Cumartesi günü sanatseverleri ağırlamaya başlayacak.

Birçok esere imza atmış birbirinden değerli kostüm tasarımcılarının seçkin çalışmalarının yer aldığı ‘Kadın Kostüm Tasarımcıları Sergisi’nde; Sevgi TÜRKAY, Buket Başaran AKKAYA, Nalan ALAYLI, Funda ÇEBİ, Şirin DAĞTEKİN YENEN, Hale EREN, Gül EMRE, Gülümser ERİGÜR, Yıldız İPEKLİOĞLU, Funda KARASAÇ, Gülhan KIRÇOVA, Mihriban ORAN, Fatma SARIKURT, Çevren SARAYOĞLU, Esra SELAH, Serpil TEZCAN, Nur UZMEN, Medina YAVUZ ALMAÇ’ın çalışmaları bulunuyor.

Sergide, temsiller için hazırlanmış olan kostüm tasarımcılarının özgeçmişlerinin yanı sıra, hangi oyunlara ait olduğu bilgisine de yer veriliyor.

Oyunların seyirciye daha iyi aktarılabilmesi için karakterlerin ruhunu en iyi şekilde yansıtan sanatçıların emekleri, Büyük Tiyatro Fuaye alanında festival boyunca ücretsiz olarak ziyaretçilerini misafir edecek.

 

27.05.2022