DEVLET TİYATROLARI "8. FRANKFURT TÜRK TİYATRO FESTİVALİ’NDE"

Her yıl Türk tiyatrosunun önemli isimlerini ve eserlerini konuk eden ‘Frankfurt Türk Tiyatro Festivali’ bu yıl sekizinci kez tiyatroseverlerle buluşacak. Bu kapsamda Devlet Tiyatroları “Seneye Bugün” ve “Dünyanın Eski Zamanlarında” adlı oyunları ile Almanya’daki sanatseverlerle bir araya gelecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya Hessen Eyaleti Bilim ve Kültür Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Frankfurt Türkiye Başkonsolosluğu ve Türk Hava Yollarının destek verdiği festivale, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Hüsnü Emre BAŞER, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürü Kubilay KARSLIOĞLU ve Erzurum Devlet Tiyatrosu Müdürü Sezai YILMAZ katılım sağlayacak.

2-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde, Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Dünyanın Eski Zamanlarında” adlı oyun 6 Haziran Pazartesi günü saat 12.00’de Frankfurt Gallus Theater’da sahnelenecek.

Yazarlığını ve rejisörlüğünü Işıl KASAPOĞLU’nun üstlendiği “Dünyanın Eski Zamanlarında” adlı oyunda Meddah rolünü Sezai YILMAZ canlandırıyor.

Festivalin kapanışında yer alacak olan İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Seneye Bugün” adlı oyun ise 7 Haziran Salı günü saat 19.00’da Frankfurt Gallus Theater’da seyircisiyle buluşacak.

Bernard SLADE’in yazdığı, Gencay GÜRÜN’ün çevirdiği ve Celal Kadri KINOĞLU’nun yönetmenliğini yaptığı “Seneye Bugün” adlı oyunda; Celal Kadri KINOĞLU, Gerçek ALNIAÇIK, Ebru DEMİRDÖVEN ŞATIROĞLU ve Osman Tunca SOYSAL rol alıyor.

Festival ile ilgili detaylı bilgiye "www.tiyatrofrankfurt.com" adresinden ulaşılabilir.