"BİNBİR GECE MASALLARI" PURSAKLAR SAHNESİNDE KAPALI GİŞE OYNAYACAK

Devlet Tiyatroları Pursaklar Sahnesinde "Binbir Gece Masalları" adlı oyunu 22, 23 Şubat 2024 tarihlerinde, saat 20.00'de sanatseverlerle buluşuyor.

Kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında kapalı gişe oynanacak olan oyunun vatandaşlar tarafından biletleri kısa sürede tükendi.

Christian Grau-Stef’in uyarladığı, Doğan Ertener ve Fatoş Urgancı’nın dilimize çevirdiği ve Funda Mete’nin yönettiği anonim eserde; Funda Mete, Bengü Metin, Selim Öztürk, Cansu Arslan, Serkan Gülsoy, Mihriban Rezzan Seyhan, Kaan Kızıldere, Özgür Günay, Melis Şimşek, Furkan Şahin, Yıldız Şanlı rol alıyor. Tek perde olan oyunıun dekor tasarımı Ruken Bakır, kostüm tasarımı Özge Akarsu, ışık tasarımı Şükrü Kırımoğlu, müzikleri İlke Ulaş Kuvanç, koreografi düzeni Burçak Işımer ve metin danışmanlığı Erdal Ozan Metin’e ait.

Dünyaca ünlü “1001 Gece Masalları” çok büyük bir coğrafyanın ve insanlığın ortak mirası. Şehrazat anlatır, Hükümdar Şehriyar dinler… Bu kez Şehriyar’ın gözünden takip ediyoruz masalları… Onun dünyasına giriyoruz. Ama bu dünya karanlık, tavizsiz ve sert."