TAMER KARADAĞLI EGE KARİYER FUARINDA GENÇLERLE BULUŞTU!

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Tamer Karadağlı ve Genel Müdür Yardımcısı Sükun Işıtan, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen Pamukkale Üniversitesinin ev sahipliğinde, Ege Kariyer Fuarı’na (EGEKAF) katıldı.

21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Pamukkale Üniversitesi ile birlikte 15 paydaş üniversitenin katılımıyla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 170 etkinliğin gerçekleştiği Ege Kariyer Fuarı’nda (EGEKAF) “Değişime Cesaretiniz Var Mı?” başlıklı söyleşisiyle fuara adeta damga vuran Karadağlı öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Gençlerle birlikte böyle bir organizasyona katılmaktan son derece mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Karadağlı, insan hayatında değişimin ve zamana ayak uydurmanın önemini vurguladı. Kendi çocukluk dönemi ve yeni jenerasyonun arasındaki büyük farkların karşılaştırıldığında değişim istemenin ne denli cesaret isteyen bir olgu olduğunu aktaran Karadağlı, eğitim ve iş hayatında yaşadığı iniş çıkışlardan bahsederken, gençlere, "Kariyeriniz boyunca sürekli seçim yapmak, karar vermek ve mutlaka inisiyatif kullanmak durumundasınız.” diyerek seslendi.

Oyuncu olmanın en büyük hayali olduğunu, kişinin nasıl bir hayat kurmak istediğine kendisinin karar verebileceğini söyleyen Karadağlı, her şeyin hayal kurmakla başladığını hatırlatarak, bu hayal için çalışmaktan vazgeçmeyen biri için başarının kaçınılmaz olacağının altını çizdi…

Son derece samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette Tamer Karadağlı, mücadele etmeden ve hata yapmadan başarıya ulaşılamayacağını, kendi hayatından örnekler vererek anlattı.
T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin üniversitelerin ve iş dünyasının hizmetine sunduğu “Yetenek Her Yerde” kapsamındaki bir internet platformu olan Yetenek Kapısı, öğrenci ve mezunların niteliklerine uygun istihdam edilmelerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Fuarda, paydaş üniversitelerin, katılımcı/sponsor firmaların, özel davetlilerin çeşitli etkinliklerin olacağı toplamda 120’den fazla kariyer söyleşisi, panel, eğitim, sunum, dans gösterileri, sergi, oyun, tanıtım etkinlikler gerçekleşecek.