DEVLET TİYATROLARI DUBAİ'DE

İstanbul Devlet Tiyatrosunun “Profesyonel” adlı oyunu, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Türk nüfusunun talepleri doğrultusunda, Dubai Başkonsolosluğunun organizasyonu ve Türk İş Konseyi, Iome Event ve Dubai Türkçe Saatlerinin desteğiyle, Jafza One Exhibition Centre’da, 27-28 Şubat tarihlerinde ilk kez seyirci karşısına çıkıyor.

Duşan Kovaçeviç’in yazdığı, Başar Sabuncu ve Bilge Emin’in dilimize çevirdiği ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğünü yaptığı oyunda; Yetkin Dikinciler, Bülent Emin Yarar, Gülen Çehreli ve Can Emrah Yaman rol alıyor. Oyunun dekor tasarımı Nurettin Özkönü, kostüm tasarımı Gülümser Erigür, ışık tasarımı İ. Önder Arık ve müziği Cenap Oğuz tarafından hazırlandı.

Dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal - politik yaşamı, bir entelektüelin yaşam öyküsü içinde, karakomedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor.

Kırk yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin sürprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikâyesi…

26.02.2024