BAŞKENT VE BEYOĞLU KÜLTÜR YOLU FESTİVALLERİ DEVLET TİYATROLARINDA TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Başkent ve Beyoğlu Kültür Yolu Festivalleri çeşitli etkinliklerle sanatseverlerini ağırlamaya devam ediyor.

28 Mayıs tarihinde başlayan ve Ankara’nın sahip olduğu kültürel mirası dünya vitrinine taşımak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Başkent Kültür Yolu Festivali’, ilk haftasını geride bırakarak ikinci haftasına merhaba dedi. Bu kapsamda Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü; 6-12 Haziran tarihleri arasında Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Altın Kız’, ‘Yunus Diye’ ve ‘Midas’ın Altınları’ adlı çocuk oyunları ile ‘Ankara Manzarası’ adlı oyunu sahneleyecek.

Geçtiğimiz hafta çocuklarla bir araya gelerek atölye çalışmaları yapan Duygu Gökalp ‘Boyama Teknikleri’, Niyazi Tanışık Kundura Yapımı ‘Neşeli Pabuçlar’, İlhan Ateş, ‘Kukla Mask Yapımı’ ve Aygül Özgen Şapka Yapımı ‘Sihirli Şapkalar’ etkinliklerini bu hafta da gerçekleştirecek. Ayrıca Büyük Tiyatro Fuaye alanında ‘Kadın Kostüm Tasarımcıları Sergisi’ sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

İstanbul Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında ise; İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen ‘80 Günde Devr-i Alem’, ‘Müzikhaller (Müzikal)’, ‘İkinci Nöbetçinin Sıkıntıları (Okuma Tiyatrosu)’, ‘Her Şey Yolundaymış Gibi’ ve ‘Aziz Dostum Çehov’ adlı oyunlarıyla tiyatroseverlerle buluşacak. Ayrıca İstanbul Devlet Tiyatrosu Drama Atölyesi AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde sanatseverleri ağırlayacak.

Festivaller, Ankara ve İstanbul’da eş zamanlı olarak 12 Haziran Pazar günü sona erecek.

05.06.2022