DEVLET TİYATROLARI "DEVLET ANA" İLE MACARİSTAN’DA

Devlet Tiyatroları, “2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı” kapsamında 6 - 28 Nisan 2024 tarihleri arasında Budapeşte’de Macaristan Ulusal Tiyatrosunun düzenleyeceği 11. Madach Uluslararası Tiyatro Buluşması’na "Devlet Ana" oyunuyla katılacak.
Bulgaristan, Macaristan, İtalya, Fransa, Gürcistan, Belçika, İspanya, Slovakya gibi ülkelerin de yer alacağı buluşmaya Türkiye, Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı Kemal Tahir’in yazdığı, Osman Özkan’ın oyunlaştırdığı, Ayşe Emel Mesci’nin rejisörlüğünü üstlendiği “Devlet Ana” adlı oyunla, 20 Nisan 2024 tarihinde Macaristan Ulusal Tiyatrosu Büyük Sahnede seyirci ile bulaşacak.

1923'te imzalanan Türk-Macar Dostluk Anlaşması'nın 100. yılı nedeniyle Türkiye ve Macaristan'la karşılıklı olarak kutlanan kültür yılı kapsamında Macaristan Ulusal Tiyatrosu da 17-27 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek, 14. Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahne alacak “Merry-go-Round” adlı oyun, 22-23 Mayıs'ta Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Salonunda seyirci ile buluşacak.