Yüzyıllık Destan “Ateş”, Ege turnesinin ikinci ayağında Kütahya’da

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ve Genel Müdür Yardımcısı Emre Başer, Ankara Devlet Tiyatrosunun Yüzyıllık Destan “Ateş” oyunuyla İzmir, Kütahya ve Afyon illerimizi kapsayan Ege turnesinin ikinci ayağında, zengin tarihsel ve kültürel mirası ile geçmişten geleceğe uzanan Kütahya’da mülki ve yerel idarecilerimizi makamlarında ziyaret etti.

Tamer Karadağlı ilk ziyaretini Kütahya Valisi Musa Işın’a gerçekleştirdi. Kütahya İl Emniyet Müdürü, Hakan Sıralı’ya makamında yapılan nezaket ziyaretinin ardından, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık ile bir araya gelindi.

Yöneticileri ve halkıyla Devlet Tiyatrolarını bağrına basan Kütahya’da ki ilk gösteriminde kapalı gişe oynanan oyun seçkin bir izleyici kitlesinin karşısına çıktı.

Kütahya Valisi Musa Işın, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Mustafa BAŞ, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Süleyman Kızıltoprak, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Ahmet Tekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal Yüzyıllık Destan “Ateş”in ilk gösteriminde Kütahyalı sanatseverlere katıldı.

Yüzyıllık Destan "Ateş", Kütahya 'dan sonra, 24 Mart günü Afyon’da sahne alıyor.