“PROFESYONEL” HOLLANDALI SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

Hollanda’nın Utrecht şehrinde faaliyet gösteren Altays Vakfı tarafından davet edilen, İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Profesyonel” 17 Haziran Cuma günü Amsterdam’da sanatseverler için perde açacak.

Duşan Kovaçeviç’in yazdığı, Başar Sabuncu - Bilge Emin’in çevirmenliğini yaptığı ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğünü üstlendiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Profesyonel”de Bülent Emin Yarar, Yetkin Dikinciler, Gülen Çehreli ve Cenap Oğuz rol alıyor.

Tek perde olan oyunda; ‘Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşam, bir entelektüelin yaşam öyküsü içinde, kara komedi türünde ve ironik bir üslupla’ anlatılıyor.

Türkiye’de kapalı gişe oynayan ve en beğenilen yapım olarak Hollanda basınında kendinden söz ettiren oyunun davetini gerçekleştiren Altays Vakfı Başkanı Altay Demirci davet mektubunda; ‘Altays Vakfı olarak 2020 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Kendi Gök Kubbemiz” adlı oyunu tiyatroseverlerle izleyip çok memnun kaldıklarını, bu yıl da İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Profesyonel” adlı yapımı Amsterdam Meervaart Tiyatrosu’na davet ederek sanatseverlerle buluşturacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.


15.06.2022