DEVLET TİYATROLARI YAZ OYUNLARIYLA SEZONA DEVAM EDİYOR

Devlet Tiyatroları, temmuz ve ağustos aylarında İstanbul AKM’de yer alacak oyunlarıyla sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

‘Nöbetçi Tiyatro, Açık Hava Yaz Oyunları ve Kamyon Tiyatro’ projeleri ile yaz boyunca seyircisiyle buluşacak olan Devlet Tiyatroları, İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde yer alacak 3 oyunuyla yaz neşesini sahneye taşıyacak.

Toby Wilsher’in yazıp yönettiği Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı “Sersemler Evi” adlı oyun; “Hollanda’daki dört katlı bir evin içinde yaşayan insanların ve hayaletlerin eğlenceli maceralarını” 28, 29 Temmuz tarihlerinde İstanbul AKM Tiyatro Salonunda seyircisiyle buluşturacak.

Bir Moliere klasiği olan Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı “Cimri”, Sabahattin Eyüboğlu çevirisi ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle; 4, 5, 6 Ağustos tarihlerinde İstanbul AKM Tiyatro Salonunda “Parayı bütün yaşamsal değerlerin üzerinde tutan, bu yüzden kendi insani özüne ve çevresine yabancılaşan insanın içine düştüğü çelişkilerin gülünç hallerini” anlatacak.

Süpervizörlüğünü Mine Tüfekçioğlu ve Elif Erdal’ın yaptığı ve Can Şıkyıldız’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı “Müzikhaller”; 18, 19, 20 Ağustos tarihlerinde İstanbul AKM Tiyatro Salonunda Türk müzikallerinden derlenen bir seçkiyi yeniden çalıp, seslendirerek danslar eşliğinde izleyenleriyle buluşturacak.


22.07.2022